Aktualne warunki na stoku

wycig 51 20150609 1925922792

Zapraszamy Wszystkich miłośników białego szaleństwa na nasz Wyciąg Narciarski CzerwienneSki, położony w cichym i uroczym zakątku Podhala. Do Państwa dyspozycji oddajemy wyciąg narciarski, który może przewieźć 850 osób/godz. Trasa o długości 620m i różnicy wzniesień 110m jest zróżnicowana i dostosowana do umiejętności każdego z Was, atutem jest także szerokość trasy, dzięki czemu można wydłużyć zjazd, jak również szusować bez strachu, że wjedziemy w kogoś lub zostaniemy potrąceni. Trasa jest sztucznie naśnieżana i każdej nocy przygotowywana przez ratrak, dzięki czemu warunki do jazdy są codziennie idealne. Trasa jest oświetlona, dzięki czemu możemy jeździć do późnego wieczora.

 

wycig 39 20150609 1676583154

 

 

Przy wyciągu znajdują się Wypożyczalnia i Szkoła Narciarska CzerwienneSki.

A dla wszystkich z Was, którzy chcą posiedzieć w ciszy i spokoju mamy regionalną karczmę, gdzie można wczuć się w swojski klimat dzięki muzyce góralskiej i rzeźbionym elementom wystroju. Jednak przede wszystkim skosztować świetnej kuchni z czego słynie Karczma&Pizzeria na Budzu.

 

Trochę o Czerwiennem:

 

Czerwienne znajduje się w samym centrum Podhala, pomiędzy Zakopanem (13km) a Nowym Targiem (12km).

Dzięki dobrej lokalizacji wsi mają Państwo łatwy i dobry dostęp do wszystkich części Podhala, a zarazem ciszę i spokój jaki panuje we wsi. 

Odkryj i zakochaj się w Czerwiennem. Zapraszamy.

wycig 42 20150609 1912950568

 

1Czerwienne - to typowa wieś góralska należąca do gminy Czarny Dunajec (założona ok. 1630 roku) do lat sześćdziesiątych zwana była Międzyczerwiennym.

Nazwa pochodzi od Czerwonej Góry na granicy z Ratułowem, którą pokrywa glinka o charakterystycznej czerwonej barwie, a jak pisano: z przeciwnej strony "czerwono" wschodzi słońce. Położone z dala od ruchliwych tras do Zakopanego, Czerwienne jest wymarzonym miejscem do biernego i aktywnego wypoczynku.

W Czerwiennym można zapoznać się ze stylowym budownictwem podhalańskim, strojami i starannie kutywowaną tradycją góralską.

Można tu spotkać, kilkusetletnie lipy uznane za pomniki przyrody, w górnej części wsi zachowała się drewniana dzwonnica, tu i ówdzie można trafić na starodawną góralską chałupę.

2

 

 

 

 

Przez Czerwienne - Bachledówkę wiodą trasy turystyczne: z Chochołowa, z Czarnego Dunajca, z Cichego i z Szaflar do Zakopanego (przez Ząb i Gubałówkę).

 

Czerwienne jest najbardziej znane dzięki klasztorowi na Bachledówce - miejsce to odwiedza codziennie setki ludzi  z całego świata , staje się  być miejscem bardzo poszukiwanym przez turystę który jest koneserem ciszy ,spokoju  oraz niezapomnianych widoków.

 

 

 

 

 

.

Partnerzy

  • azs zakopane 00nowy
  • logo
  • partnerLogoKolor
  • logo
  • sms zakopane 01nowy
  • logo